27/02 Australia Phillip Island
27/03 Europe Donington Park
17/04 Netherlands Assen
08/05 Italy Monza
30/05 United States Miller Motorsports
Park
12/06 San Marino Misano Adriatico
19/06 Spain Motorland Aragon
10/07 Czech Republic Brno
31/07 Great Britain Silverstone
04/09 Germany Nurburgring
25/09 Italy Imola
02/10 France Magny-Cours
16/10 Portugal Portimao


Aktualności

LW RACING TEAM POWERED BY SZKOPEK - I RUNDA MMP
LW RACING TEAM POWERED BY SZKOPEK - I RUNDA MMP W ostatni weekend na torze w Poznaniu zadebiutował nowy team wyścigowy LW RACING TEAM POWERED BY SZKOPEK.

Dzięki nowemu sponsorowi, Paweł Szkopek jest w stanie realizować od dawna istniejący pomysł promowania najmłodszych, najzdolniejszych zawodników.
W teamie wystartował:
Grzegorz Nowak - klasa Superstock 600
Marcin Walkowiak - klasa Superstock 1000
Igor Piasecki - klasa Fiat Yamaha Cup
Adrian Jakubowski - klasa Superstock 600

SUPERSTOCK 1000
Marcin Walkowiak, już w pierwszej rundzie Motocyklowych Mistrzostw Polski udowodnił, że jest jednym z głównych kandydatów do tytułu Mistrzostwa Polski. Marcin znakomicie wystartował i nie dał szans konkurentom uzyskując na mecie przewagę ponad 12 sekund.
“Dziękuję, sponsorom, Rodzicom oraz kibicom za wiarę w to że mogę zwyciężać. Wyścig ułożył się idealnie. Udało mi się uciec konkurentom i kontrolować przewagę. Dobry początek sezonu”.

SUPERSTOCK 600
Grzegorz Nowak - zwycięzca zeszłorocznej edycji SUZUKI CUP może zaliczyć weekend do udanych. Jego debiut w nowej klasie był znakomity mimo ewidentnego niedostatku mocy w porównaniu z motocyklami konkurencji. W sobotnim wyścigu zajął piąte miejsce, natomiast w niedzielę czwarte miejsce po znakomitej walce, aż do ostatniego okrążenia.

“Nowa klasa, nowy motocykl. Bardzo dobrze czuję się w tej stawce. Nie jestem zadowolony, gdyż dla mnie celem jest podium. Na następnej rundzie motocykl będzie mocniejszy, zawieszenie lepsze, więc...”

Adrian Jakubowski nie może zaliczyć weekendu do udanych. Po całonocnym składaniu nowego motocykla, niestety silnik nie wytrzymał trudów zawodów i drugi zawodnik LW RACING TEAM POWERED BY SZKOPEK zmuszony był do wycofania się z zawodów.

YAMAHA R6 CUP
Igor Piasecki, startujący w klasie YAMAHA CUP, nie tak wyobrażał sobie początek nowego sezonu. Zawodnik LW nie może przełamać się po wywrotce z testów przedsezonowych. W sobotnim wyścigu zajął 7 miejsce, a w niedzielnym 9.
“Nie jestem zadowolony. Wciąż nie mogę odnaleźć się na motocyklu. Czasy które osiągam znacznie odbiegają od tego jak jeździłem w zeszłym roku. Myślę że już na najbliższej rundzie pokażę na co naprawdę mnie stać”.

Głównym sponsorem teamu jest firma
LUBELSKI WĘGIEL BOGDANKA.

Partnerami teamu są:
WÓLCZANKA, JUNGHEINRICH, SEALED AIR CORPORATION, YAMALUBE ORAZ YAMAHA.

Team wspierany energetycznie przez RED BULL

Następna zawody:
MOTOCYKLOWE MISTRZOSTWA POLSKI - 30/05 - 1/06

KONTAKT:

GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI
PR@SZKOPEK.PL
+48603580896powrót 

 

 

 

 

© Paweł Szkopek | design: Samba-AnaCom